G O K S E L

Nakliyat

Çimento Nakliyesi

Çimento Nakliye

Yapı ve inşaat sektörünün temel taşı olarak çimento gösterilebilir. Sektörün ülkemizdeki hareketliliği de göz önüne alındığında çimento nakliyesi büyük öneme sahiptir. Çimentonun doğru ve hızlı taşınması ise hem çimentonun uygulama kalitesi hem de işletmeler açısından gereklidir. Göksel Nakliyat olarak sektördeki ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılamayı öncelikli misyonumuz olarak belirledik.

Mikser tipi araçlarımızla tanklar veya ambalajlar halinde çimento taşıma işlemini firmaların isteğine göre şekillendiriyoruz. Daima yeterli sayıda araç ve personelimizle yapı şirketlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz. Çimentonun hızlı ve doğru şekilde taşınmasının öneminin farkında olarak araç filomuzu ve şoför kadromuzu daima en iyi halde tutmaya gayret ediyoruz.

Araçların genç; şoförlerin deneyimli ve dinamik olmasının önemini biliyoruz. Aldığımız siparişler doğrultusunda en iyi teslimatı yapacak kadromuzu görevlendirerek harekete geçiyoruz. Çimento taşımacılığı işini daima ciddiye alan bir anlayışla tüm teslimatlarımızı en hızlı ve güvenli şekilde gerçekleştiriyoruz.

Teslimatlar sırasında en sık karşılaşılan sorunlardan birisi çimento kaybıdır. Bunun için ambalajların kalitesine büyük önem atfediyoruz. Dökme çimento nakliyesi bu anlamda daha çok tercih edilmektedir. Pek çok avantajı bulunmakla birlikte çimentoların havaya karışarak israf olması bu yöntemle önlenebilir. Ayrıca saçılan çimentonun neden olduğu hava kirliliğinin önüne geçilmesi de ayrı bir avantaj olarak belirtilmelidir.

Taşımacılığın önemli unsurlarından birisi de elbette zaman konusudur. Çimentoların zamanında teslim edilmesi öncelikle firmaların tercihi olmaktadır. Bir an önce yapı faaliyetlerinin başlaması açısından çimentonun rötar olmadan teslimi istenir. Bununla birlikte çimentonun kalitesini koruması adına da hızlı teslimat gerekir. Hesaplanandan uzun süre taşıma halinde kalan çimentoların kalitesini kaybettiği sektörde bilinmektedir. Bu sebeple de Göksel Nakliye olarak çimento nakliyesi siparişlerimizi daima zamanında teslim edecek şekilde planlıyor ve uyguluyoruz.

Paketli veya dökme çimento olması önemsiz olarak tüm siparişlerde alıcı firmanın çıkarlarını ön planda tutuyoruz. Her geçen günün zaman ve maliyet kaybına neden olduğunun farkındayız. Buna göre yaptığımız planlamalarda aksaklığa meydan vermeyecek şekilde tedbirler almak durumundayız. Bu sebeple de çimento taşımacılığı alanında gösterdiğimiz faaliyetlerde alıcı memnuniyetini öncelikli hedef olarak uyguluyoruz.

Özetlemek gerekirse çimento taşımacılığında önemli unsurlar:

  • Teslimat süresi
  • Kaliteli ambalaj
  • Çimento israfının önlenmesi
  • Genç araçlar
  • Deneyimli ve dinamik şoförler

olarak sıralanabilir. Bu unsurlara dikkat edildiğinde başarılı bir çimento nakliyesi gerçekleştirilebilir.

Dökme Çimento Nakliyesi

Çimento taşımacılığının hem ekonomik hem de faydası yüksek yöntemlerinden biri olarak dökme çimento nakliyesi gösterilir. Bunun çeşitli nedenleri vardır. Kısaca bahsetmek gerekirse;

  • Çimento israfı olmayışı
  • Esnek çimento miktarı ayarlanması
  • Ekonomik olması

gibi nedenler sayılabilir. Bu başlıkları biraz daha açmak yararlı olabilir.

Ambalajlı çimentolarda ambalaj düzgün yapılmadığında çimentonun bir kısmı havaya karışır. Bu da doğal olarak az veya çok, belirli meblağlarda para ödenen ve milli servet niteliğinde olan çimentonun israf olmasına neden olur. Bununla da kalmayıp insan ırkı için önemli olan temiz havanın kirlenmesine sebebiyet verir. Bu nedenlerle çimento taşımacılığı yapanların çimentonun havaya karışması ve israf olması konusunda büyük önem atfetmesi gerekir.

Ayarlanabilir çimento miktarı da hem satıcı hem de alıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Bundan dolayı Göksel Nakliyat olarak araç filomuzu bu modele uygun hale getirdik. Dökme çimento nakliyesi serbest miktarlarda çimento yüklenmesine ve taşınmasına olanak verir. Bu sayede alıcının tam ihtiyacı olduğu kadar ürün sipariş etmesi de mümkün hale gelir.

Çimento oranının ayarlanabiliyor olması aynı zamanda ekonomi başlığına da önemli katkı sağlar. Bu sayede alıcı, ihtiyaç fazlası çimento sipariş etmek durumunda kalmaz. Dolayısıyla da kullanılmayacak bir malzemeye de ücret ödenmiş olmaz. Dökme çimento nakliyesi yöntemi aynı zamanda israfı da önlediği için fazla sipariş vermeye mahal bırakmayan bir yöntemdir.

Bu imkanlar nedeniyle dökme nakliye yöntemi ülkemizde sıkça tercih edilmektedir. İnşaat ve yapı maliyetlerinin günden güne arttığı dünyada maliyeti düşürecek çeşitli arayışlar bulunur. Dökme çimento nakliyesi sayesinde de çimento maliyetlerinde önemli kazançlar elde edilir.

Çimento Taşımacılığı

Ülkemizde çok büyük çoğunlukla çimento taşımacılığı karayolu faaliyetleri ile yürütülür. Çok büyük miktarlarda taşınmadığından dolayı da ekonomik olduğu söylenebilir. Deniz ve havayolu taşımacılıkları daha çok yurtdışı ve yüklü siparişlerde kullanılan bir yöntemdir. Bu durumun oluşmasında ülkemizdeki kara yollarının her yere erişebiliyor olmasının da önemli bir rolü vardır.

Yol, köprü ve çeşitli amaçlara hizmet eden bina yapımlarında çimentonun önemi aşikardır. Buna bağlı olarak da çimento taşıma yöntemleri müteahhitler tarafından iyi araştırılmalıdır. Özellikle sektöre yeni dahil olacak kişilerin en ekonomik ve kaliteli çimentoyu temin edebilmek için piyasayı tanıması gerekir.

Çimento nakliyatı alanında da Göksel Nakliyat’ı tercih eden müşterilerimizi daima mutlu etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sektörde var olmamıza imkan sağlayan olumlu geribildirimler sayesinde her geçen gün kendimizi daha da geliştirme imkanı buluyoruz. Her çapta çimento nakliyesi işlemleriniz için bizi arayarak güvenilir ve hızlı bir teslimat gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.